Pisanie to moje zamiłowanie

Blog o wszystkim

admin 24.09.2020

Portfel Bitcoin

Polecane: przeglądarka brave po polsku

Jak dotąd z powodzeniem korzystałeś z bitcoinów. Gratulacje! Masz portfel, w którym prywatne klucze dostępu są przechowywane w sposób zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem, dzięki czemu Twoja kryptowaluta jest bezpieczna i prywatna.

Jeśli nie pamiętasz swojego klucza prywatnego, istnieje wiele usług, które pozwolą Ci szybko i bezpiecznie przechowywać i przenosić go na inne urządzenie. Będzie to szczególnie przydatne, jeśli chcesz przelać duże ilości BTC:

Portfel mobilny

Mobilny portfel bitcoin to wygodny sposób na przechowywanie i przesyłanie kryptowalut. Popularnym i sprawdzonym portfelem mobilnym jest np. sol. Grzybnia. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Użytkownicy smartfonów mogą również zwrócić uwagę na portfel Samourai.

„Bitcoin jak zacząć” - podsumowanie:

Oczywiście na rynku jest znacznie więcej portfeli, ale dla początkujących użytkowników oto kilka, które znamy i kochamy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące bitcoinów lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami i odwiedź Polskie Forum Bitcoin. To forum jest najstarszym źródłem wiedzy o bitcoinie w Polsce. Znajdziesz tam wielu doświadczonych użytkowników, którzy chętnie Ci pomogą i odpowiedzą na Twoje pytania.

Jak działa Bitcoin?

Jeśli już wiesz, „czym jest Bitcoin”, czas dowiedzieć się, jak to działa. Chociaż z pozoru wszystko może wyglądać bardzo podobnie do użytkownika końcowego, w systemach scentralizowanych bardzo różni się od systemów zdecentralizowanych. Zanim jednak odpowiemy na pytanie „jak działa Bitcoin?” W sumie musimy odpowiedzieć na kilka kwestii:

  • co jest najważniejsze w przypadku systemu monetarnego;
  • obieg pieniądza;
  • oraz ewolucja i rozwój dwóch powyższych punktów.
  • Generacja I - muszle, monety, banknoty
  • dolar bitcoin

W przypadku banknotów czy monet sprawa jest prosta. Oddając banknot drugiej osobie zrzekamy się praw do niego na podstawie ustnej umowy. Wadą takiego systemu jest to, że ktoś nieuczciwy po dokonaniu transakcji może po prostu zwinąć się z naszymi banknotami, po czym nie zostanie żaden ślad. Dużo trudniej jest też błyskawicznie wysłać banknoty lub monety do innego kraju - przelewy trwają kilka dni i kosztują nawet kilka% kwoty przelewu. Przechowywanie banknotów lub monet jest również ryzykowne i podatne na uszkodzenia lub kradzież. Duży i poważny problem stanowi również niski koszt fałszowania banknotów lub monet.

  • Generacja II - bankowość elektroniczna
  • jak działają elektroniczne pieniądze bitcoin

Rewolucja internetowa pozwoliła nam stosunkowo szybko i sprawnie wysłać pieniądze do teoretycznie dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelew online, bank przekazuje nasze środki na konto odbiorcy, pobierając opłatę za pośrednictwo. W przypadku przelewów międzynarodowych prowizje mogą być znaczne, a czas takich przelewów nie jest zadowalający.

Inną wadą takiego systemu jest to, że nasze pieniądze są kontrolowane przez bank - czyli cały szereg możliwych błędów spowodowanych przez czynnik ludzki. To bank pobiera środki z naszego konta i dodaje do innego, więc jesteśmy zależni od osób trzecich. W tym systemie możliwe jest również wycofanie przelewu (chargeback), co czasem prowadzi do oszustwa. Sprzedając dany produkt nie zawsze mamy 100% gwarancję, że otrzymany przez nas przelew nie zostanie wycofany do nadawcy.

W tym systemie bezpieczeństwo naszych środków zależy od banków, które oczywiście objęte są funduszami gwarancyjnymi (do określonej kwoty), co sprawia wrażenie bezpieczeństwa. Niestety nie zawsze jest to prawdą, o czym przekonali się mieszkańcy Cypru, komu rząd dosłownie ukradł pieniądze z depozytów, aby wesprzeć trudną sytuację banków. W grudniu 2013 roku władze Unii Europejskiej zgodziły się uregulować pomoc lub likwidację banków znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Nowe przepisy pozwalają nam sięgać po środki, do których trudno jest dotrzeć przelewami. Sytuacji, w których bank może ingerować w nasze saldo jest znacznie więcej. Na przykład bank może zablokować nasze środki w wyniku samego podejrzenia i domniemania popełnienia przestępstwa lub przekazać je e. komornik. Ponadto w obliczu kryzysów Unia Europejska, Stany Zjednoczone i wszystkie inne kraje na świecie mogą próbować ratować gospodarkę po najniższej linii oporu. Ta metoda to oczywiście dodatkowe drukowanie pieniądza, a tym samym zmniejszenie wartości nabywczej pieniądza w obiegu - inflacja.

Tagi: bitcoin, porfel,