Pisanie to moje zamiłowanie

Blog o wszystkim

admin 05.10.2020

Kilka porad

Polecane: alkohole

Kolor

Wybierając farby do malowania ścian, tkanin którymi zdobi się okna, ściany, sofy, fotele czy podłogi, trzymaj się jasnej złamanej bieli, którą śmiało warto łączyć z szarym beżem, zielenią, delikatnymi pastelami. Do tych kombinacji wybierz wyraziste akcenty, które dopełnią aranżację: złoto i srebro, szmaragdowozielony, szkarłat, taupe i czerń, które są typowymi francuskimi kolorami i podkreślają szlachetność mebli i tkanin.

Eklektyzm wyposażenia

Wnętrza w stylu francuskim charakteryzują się zwykle pewnym ekektyzmem, tj. mi. kombinacje mebli i motywów dekoracyjnych z różnych epok: styl francuski czerpie z baroku, neoklasycyzmu, rokoka, belle epoque czy art deco. Zestawiaj ze sobą meble z tych okresów, układaj obok siebie dekoracje nawiązujące do różnych stylów, pamiętając zawsze o zasadzie symetrii.

Motywy dekoracyjne

Ulubione motywy zdobnicze i ornamenty zdobiące meble we francuskim stylu, lampy, naczynia i różne bibeloty to motywy nawiązujące do francuskiej monarchii i symboliki związanej z historią Francji: muszle nawiązujące do Wersalu, symbole słońca, lilie , liście lilii wodnych i trzciny, korony, ornamenty roślinne, a nawet wizerunki głowy człowieka lub zwierzęcia, które są związane z panowaniem Ludwika XVI. Wybierając meble, dekoracje, lampy i inne detale, szukaj takich, których zdobnictwo nawiązuje do tych motywów

Polecane: wytyczanie za pomocą drona

Polecane: https://dom-i-wnetrze.pl/kopa-cwila-przejdzie-rewitalizaje-bedzie-woda-i-duzo-zieleni/

Tagi: dom, aranżacja wnętrz, kolory, architektura wnętrz, wykończenie wnętrz,