Pisanie to moje zamiłowanie

Blog o wszystkim

admin 01.10.2020

Rewolucja w projektach

Polecane: https://wygrodzeniabhp.pl/

Od kilku tygodni pracujemy nad projektem, który zmieni oblicze projektowania wnętrz w Polsce. Jest to całkowita zmiana procesu projektowania wnętrz od podstaw.

Szacuje się, że co najmniej 60 proc. Polskich przedsiębiorstw ma jakieś powiązania z rynkiem zewnętrznym. To sprawia, że ​​renowacja pojedynczych pomieszczeń jest niezwykle ważna, ponieważ jeśli nie zostanie wykonana, zniszczenie będzie niezastąpione.

Dlatego z wielką radością możemy poinformować, że w chwili pisania tego tekstu kończymy renowację jednego z naszych najbardziej ekskluzywnych budynków Performing Arts, budynku Eceremonica.

Renowacja Eceremonica nie jest łatwa. Projekt wnętrz budynku jest gotowy, a zalecane podejście to skorzystanie z pomocy fachowca do każdego zadania. Nie ma więc potrzeby biegania po mieście i szukania wykonawcy, bo wykonawcę można znaleźć w dziale materiałów budowlanych.

Dobrze jest kupować nowe materiały do ​​aranżacji wnętrz, ponieważ zmiana koloru lub stylu wnętrza wpłynie na jego wartość.

Dobrze jest zmieniać kolor ścian, bo ciemniejsze kolory ożywiają wnętrze i zachęcają do korzystania z niego więcej osób.

Dobrze jest też zmienić styl pomieszczenia, ponieważ wyższe kondygnacje nie odbijają światła podłoża, dlatego rzadko spotykamy w tym pomieszczeniu kolorowe ściany.

Warto też zainwestować w dobry młynek do kawy, bo jeśli regularnie mielisz kawę w prasie, najlepiej jest użyć takiej przeznaczonej do prasowania fusów.

Najlepiej jest użyć tradycyjnej, drewnianej prasy, ponieważ drewniane piece lepiej się palą i dają więcej światła.

Chcąc unowocześnić aranżację wnętrza, możemy zawiesić w oknach, sofach pionowe rolety tekstylne oraz rzucić poduszki na podłogę. Zasłonięcie szyby kurtyną jest dość łatwe, ponieważ światło rozprasza się w powietrzu, a światło świecy pozostaje widoczne aż do jej usunięcia.

Najlepiej wybierać zasłony równomiernie rozpraszające światło, ponieważ dany sklep z materiałami dekoracyjnymi może mieć różne kolory, które powinniśmy odpowiednio dopasować do wnętrza.

Zasłony i zasłony powinny być w kolorze, w jakim chcemy mieć wnętrze, a zasłony w kolorze białym lub jasnym.

Aranżację najlepiej zakończyć z hukiem, ponieważ statyczne oświetlenie może rozpraszać i sprawiać, że wnętrze staje się wyjątkowo niekomfortowe. Dlatego ważne jest, aby sufit był wysoki, co najmniej 15 cm. Najniższy punkt sufitu ma 20 cm. Najwyższy punkt ma 25 cm. Optymalna wysokość to 30-35 cm. Cięcie zasłony powinno być krótsze niż szerokość okna, a szczelina powinna wynosić maksymalnie 5 cm. Wysokość okna powinna wynosić 35 cm lub mniej. Cięcie kurtyny powinno kończyć się przy dolnej krawędzi okna, a wysokość okna powinna wynosić 40 cm. Wysokość ściany za kurtyną również powinna być wyższa niż szczyt.

Najlepiej jest zainstalować podobny kolor, wzór i oświetlenie w tym samym pomieszczeniu, ponieważ różnice w kolorze, fakturze i oświetleniu mogą być znaczne.

Dobrze jest też zmieniać sposób zaciągania zasłon. W tradycyjny sposób zasłony zaciągamy po bokach, a nie z przodu, ponieważ daje to bardziej autentyczny efekt. Używamy różnych kolorów dla różnych kolorów, dzięki czemu uzyskujemy świeży, nowoczesny akcent, który trudno znaleźć w zwykłych kolorach.

Do ścian możemy zastosować kolor biały lub kremowy, a podłogi białe lub jasne. Nie ma znaczenia skąd biorą się kolory, o ile zostaną zastosowane, nie zostaną utracone, a my będziemy w stanie uzyskać efekt przytulnego, ciepłego domu.

Kolor biały jest synonimem ciepła we wnętrzu, dlatego doskonale sprawdza się we wnętrzach pomieszczeń, które zawierają dużą ilość płynu, np. W żołądku czy jelitach. Podkreśli elegancję pomieszczeń, takich jak łazienka czy kuchnia, a efekt przytulnego, ciepłego domu uzyskamy łącząc go z ciemnymi kolorami.

W nowoczesnym budownictwie musimy pamiętać, że ściany wewnątrz pomieszczeń nie muszą być białe. W rzeczywistości mogą być całkowicie białe, dając przytulne i lekkie wrażenie. Sztuczka polega na tym, aby dobrać kolory, które chcemy podkreślić ich elegancję i zestawić je z ciemniejszymi kolorami, co tylko podkreśli ich wyjątkowość.

Polecane: Domki całoroczne poznań

Polecane: meble zewnętrzne

Tagi: dom, aranżowanie wnętrz, dobór kolorów, architektura wnętrz, wykończenie wnętrz,